| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy  | Rejestracja  | Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj | 
Gdzie jest początek skrzyżowania?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Grupa33 Strona Główna -> Sytuacje na drodze i sprawy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
  Włodek
  Instruktor
  

  Dołączył: 07 Wrz 2006
  Posty: 374
  Skąd: Będzin,Sosnowiec

Post Wysłany: 06 Mar 2008 07:40 pm    Temat postu:   Odpowiedz z cytatem
bociek123 napisał:

1. Sprawę w sądzie wygrałem – miałem rację co do skrzyżowania i przepisów drogowych.
2. Droga dochodząca do spornego skrzyżowania jest zwykłą drogą publiczną (do której sklepowe drogi parkingowe „dolatują” na dużo wcześniejszym odcinku) .
3. Nie popełniłem wykroczenia drogowego, bo w miejscu gdzie jechałem 74km/h przepisy pozwalają jechać 100km/h.
4. Mandat anulowano, punkty poszły do cofnięcia.
5. Sąd zgodził się ze stwierdzeniem że 40-stka obowiązuje tylko do początku skrzyżowania, które jest w punkcie 2, a więc w miejscu, gdzie ustawiony był fotoradar można było jechać 100km/h.
6. Początek skrzyżowania ustalają nie przepisy ale właściciel drogi w tym wypadku Urząd Miasta Sosnowiec i na mapce jest to punkt 2.
7. Policja (i jak się okazuje również instruktor nauki jazdy z Sosnowca) powinni lepiej się orientować w przepisach drogowych i znać status dróg, które kontrolują.

Wyrokiem sądu, bezpodstawnie nałożony mandat został cofnięty i rozpoczęła się procedura anulowania punktów karnych. Sąd po zapoznaniu się z przepisami obowiązującymi w Polsce, przyznał mi rację iż ograniczenie obowiązuje DO NAJBLIŻSZEGO skrzyżowania. Przychylił się do przedstawionej interpretacji, iż początek skrzyżowania, i jednocześnie miejsce do którego obowiązuje 40-stka jest w punkcie 2. Jadąc więc z prędkością 74km/h na odcinku za punktem 2, gdzie przepisy pozwalają poruszać się z prędkości 100km/h nie popełniłem wykroczenia drogowego.

Moje gratulacje.
Znając realia polskiego sądownictwa nie za bardzo wierzyłem w Twoją wygraną. Rolling Eyes
Tym bardziej gratuluje wygranego procesu z Policją. Musiał być to majstersztyk prawny, by bez powołania rzeczoznawcy Sąd orzekł jw.
Czy orzeczenie jest już prawomocne?
Musisz koniecznie podać sygnaturę akt sprawy, aby inni mogli skorzystać z tego precedensu.
Pozdrawiam i życzę czytelnikom więcej wygranych z nieżyciowymi przepisami. Idea
_________________
Pozdrowienia
Spokojny instruktor z Zagłębia
  Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
  bociek123
  Użytkownik
  

  Dołączył: 28 Paź 2007
  Posty: 6
  

Post Wysłany: 31 Mar 2008 04:27 pm    Temat postu:   Odpowiedz z cytatem
Witam, dzięki za gratulacje. Też myślałem że sprawa jest z góry przegrana ale udało się. Wyrok jest prawomocny. Nawet komornik który już zdążył wejść mi na pensję, wycofał tytuł wykonawczy i oddał kasę. Sprawa ma sygnaturę IXKO 45/07 - mam nadzieję że to komuś pomoże w walce z nieuczciwie wystawionymi mandatami. Plecam się!!! bociek123
  Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
  jerzyjerzy2
  Użytkownik
  

  Dołączył: 08 Sty 2010
  Posty: 47
  Skąd: Kraków

Post Wysłany: 10 Sty 2010 05:14 pm    Temat postu:   Odpowiedz z cytatem
bociek123 Policja twoje rozstrzygnięcie teraz wykorzystuje na terenie zabudowanym na drogach gdzie mamy 70km/h - zjazd a za chwilę pas włączający się. Oczywiście za skrzyżowaniem drugim stoi znak 70km/h ale jeden - drugiego tuż za zjazdem nie ma. Stają sobie z suszarką pomiędzy skrzyżowaniami kasują. No cóż.
Dobrze, że w swoim opisie napisałeś, że nie było pojazdu ani pieszego w pobliżu gdyż szybka jazda przez skrzyżowanie w dodatku z pasami nie może być usprawiedliwiona niczym.
_________________
Jerzy
  Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
  jerzyjerzy2
  Użytkownik
  

  Dołączył: 08 Sty 2010
  Posty: 47
  Skąd: Kraków

Post Wysłany: 11 Sty 2010 07:30 pm    Temat postu:   Odpowiedz z cytatem
Jeszcze dorzucę z rozporządzenia szczegółowego:
Znak B-34 umieszcza się na końcu odcinka drogi o ograniczonej prędkości, jeżeli ograniczenie to nie zostało uchylone przez skrzyżowanie.
Czyli skrzyżowanie uchyla włącznie. Z drugiej strony co stało na przeszkodzie aby ustawić fotoradar jak należy...
Co do jazdy 100km/h to PoRD tego zabrania ale nie przez podanie prędkości więc zawsze można wygrać dopóki się kogoś nie uszkodzi...
_________________
Jerzy
  Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
  jarek2500
  Użytkownik
  

  Dołączył: 20 Lip 2010
  Posty: 1
  

Post Wysłany: 20 Lip 2010 02:27 pm    Temat postu:   Odpowiedz z cytatem
Serdecznie gratuluje konsekwencji i niepoddania się do końca!!! Instruktorowi który tak się wymądrzał powyżej gratuluje braku honoru i bezpodstawnego oceniania kierowcy, który miał rację i wcale nie jechał prawie 2 razy szybciej Smile Przydało by się chociaż przyznać do błędu, już nie mówię o przeprosinach.

ps. Szkoda, że sprawa już dawno nieaktualna, ale miło dowiedzieć się że warto próbować dochodzić swoich racji, bez względu na krytyków.
  Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
  jerzyjerzy2
  Użytkownik
  

  Dołączył: 08 Sty 2010
  Posty: 47
  Skąd: Kraków

Post Wysłany: 20 Lip 2010 05:24 pm    Temat postu:   Odpowiedz z cytatem
jarek2500 napisał:
gratuluje braku honoru

Nie tylko w tym wątku. Szkoda gadać. Ten wątek mnie zachęcił do tego forum ale wszystkie pozostałe mnie przerażają.
bociek123 otwarł mi oczy kto jest kim w kwestii znajomości przepisów i ich interpretacji.
Czasami lepiej sobie samemu doczytać i za którymś razem odkrywa się kolejną bzdurę np taką:
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=33387.0
albo taką:
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=33325.0
albo można odkryć coś takiego:
http://forum.tvp.pl/index.php?topic=33329.msg160711#msg160711

I się okazuje, że 98% ludzi mówiących ci że nie masz racji mówi ci to na podstawie opracowań, których nikt nie zdementował i życie się kręci a człowiek leniwy z natury nie zagląda do źródeł. Jeszcze by się dowiedział, że 99% ich nie czytało łącznie z opracowującymi takie opracowania błędne.
_________________
Jerzy
  Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Grupa33 Strona Główna -> Sytuacje na drodze i sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach